Projektanci materiałów

Amy Butler jest artystką, otoczoną przyjaciółmi, wraz z którymi tworzy swoje studio. Często podróżuje po świecie w poszukiwaniu inspiracji. Uwielbia poznawać nowych ludzi. Wśród jej pasji jest też, gotowanie, ogrodnictwo, yoga i medytacja. Ma cztery wszędobylskie koty.

Rysuje odkąd pamięta, a szyć nauczyła się w wieku 7 lat. Duży wpływ na projektantkę wywarła jej mama i babcia, które dzieliły się z nią swoją miłością do sztuki i rzemiosła i zawsze ją wspierały w podążaniu własną drogą. 

Podążając za swoją pasją Amy wybiera studia artystyczne, na których poznaje swojego przyszłego męża Davida. W 1992 roku wspólnie otwierają firmę. Tworzą ilustracje i produkty dla swoich klientów na cały świecie. Idąc tą ścieżką, mnożąc doświadczenia i korzystając z różnych okazji, Amy dochodzi do momentu, kiedy jej firma realizuje jej największe pasje, czyli projektowanie nadruków, szycie i kontakt z ludźmi.

Wierzy, że przez to kim jesteśmy i jakich wyborów dokonujemy, możemy zmienić nie tylko siebie, ale i świat. Uważa, że uwalniając własną kreatywność inspirujemy innych do twórczych działań, do bycia bardziej szczęśliwymi, pewnymi siebie i zadowolonymi z życia. Jej zdaniem dzięki pasji i miłości odnajdujemy radość w zwykłych, codziennych czynnościach i potrafimy cieszyć się każdą chwilą.

ZOBACZ MATERIAŁY AMY DOSTĘPNE W NASZYM SKLEPIE https://color-mercado.pl/pl/c/TKANINY/59/1/default/1/f_at_169_33/1

http://www.amybutlerdesign.com/main.php?fl=0

 

 

Heather Bailey jest światowej sławy gwiazdą na arenie tekstylnego i dekoracyjnego rzemiosła. Swoimi kwiatowymi i geometrycznymi nadrukami zainspirowała dekoratorów wnętrz do wprowadzenia kolorów i wzorów do życia codziennego.

Stworzyła kolekcje nadruków na przedmiotach codziennego użytku, oraz odzieży, które były sprzedawane w markowych sklepach na całym świecie: Fred Segal, Henri Bendela, Bloomingdales i wielu innych.

Publikacje na temat jej projektów ukazały się w wielu czołowych czasopismach jak InStyle, Glamour, Mademoiselle, Seventeen, Country Living. Doceniono w nich unikatowy charakter jej tkanin i projektów. Jej firma stale się rozwija i jest globalną marką promująca doskonałe wzornictwo.

Zachęca kobiety na całym świecie do kreatywnych działań, które dają radość i spełnienie im samym i ich rodzinom. Prywatnie jest dumną mamą trójki dzieci.

ZOBACZ MATERIAŁY HEATHER DOSTĘPNE W NASZYM SKLEPIE https://color-mercado.pl/pl/c/TKANINY/59/1/default/1/f_at_169_34/1

 

http://www.heatherbailey.com/

 

 

 

 

Anna Maria Horner skończyła rysunek ASP. Po studiach otworzyła własny butik, z projektowaną przez siebie odzieżą i akcesoriami. Jej misternie wykończone torebki wykonane z połączenia wielu materiałów były obecne na czerwonych dywanach w Hollywood.

Artystka wystawia swoje obrazy w galeriach na całym świecie. Niezależnie od medium, znakiem rozpoznawczym sztuki Anny Marii jest jej mistrzowskie wyczucie koloru i świetna kompozycja. Jej wszechstronny talent i chęć tworzenia pięknych rzeczy w 2001 roku zaowocował stworzeniem własnej marki. Współpracuje również z innymi firmami przy tworzeniu przedmiotów codziennego użytku, upominków i tekstyliów. Wydała dwie książki o szyciu. Jej celem jest tworzenie produktów, które dadzą innym radość. 

Mieszka wraz z mężem Jeffem w Nashville. Jest mamą siedmiorga dzieci, które dbają o to, by jej życie było ciekawe i miało odpowiednie tempo :-)

ZOBACZ MATERIAŁY ANNY MARII DOSTĘPNE W NASZYM SKLEPIE https://color-mercado.pl/pl/c/TKANINY/59/1/default/1/f_at_169_36/1

 

 http://www.annamariahorner.com/

 

 

 

Dena Designs to firma, na czele której stoi Dena Fishbein. Dena z powodzeniem łączy rolę projektanta, bizneswoman i mamy. Firma oferuje szeroki wachlarz produktów, począwszy od przedmiotów do wystroju wnętrz, przez ubrania, akcesoria, upominki, aż do książek. Wszystko zaczęło się 20 lat temu, kiedy to Dena zaprojektowała kolekcję pościeli, która biła rekordy sprzedaży sieci Bloomingdale.

W swoich projektach łączy klasyczny design z zaskakującymi i zabawnymi elementami. Filozofia jej pracy i życia jest bardzo prosta. Podczas gdy wielu projektantów dąży do doskonałości, Dena uważa, że projektowanie to przede wszystkim twórczy i radosny proces. Przekonuje, że dążenie do perfekcji i nieosiągalnych standardów jest nie tylko męczące, ale i błędne. Mówi, że nie ma czegoś takiego jak właściwa droga, czy zły sposób. Najważniejsze jest, by bawić się tym co robisz, czerpać z tego przyjemność i cieszyć się z wyników.

ZOBACZ MATERIAŁY DENY DOSTĘPNE W NASZYM SKLEPIE https://color-mercado.pl/pl/c/TKANINY/59/1/default/1/f_at_169_35/1

 

 

 

http://www.denadesigns.com/

 

 

 

Tina Givens dzieciństwo spędziła w Afryce, mieszkała w Kanadzie, gdzie skończyła studia. W 1990 roku wyszła za mąż i wyjechała do USA. Jej zawodowa kariera związana była z korporacjami, gdzie zajmowała się sprzedażą, reklamą i marketingiem. Marzyła jednak o bardziej twórczym środowisku pracy. W 2004 roku porzuciła karierę w dużych firmach i otworzyła własną. 

Artystka maluje akwarelami i tuszem. Jej projekty ozdabiają przedmioty użytkowe, szkło, ceramikę, oraz artykuły papiernicze. Tworzy także ubrania, które nie tylko są bardzo oryginalne, ale i ręcznie wykonane. 

Tina mówi, że wierzy w bajki, w to, że marzenia się spełniają. Oczywiście nie same. Ważne by co dzień robić krok w ich stronę, wziąć odpowiedzialność za swoje życie, kreować je, podejmować decyzje, które przyniosą szczęście nam i naszym bliskim.

Tina stworzyła zarówno jeśli chodzi o nadruki na materiałach, jak i ubrania, własny, niepowtarzalny styl. Widać w nich wpływy afrykańskie. Jest w nich też odrobina magii i coś z dziecięcego nieskrępowanego ducha.

ZOBACZ MATERIAŁY TINY DOSTĘPNE W NASZYM SKLEPIE https://color-mercado.pl/pl/c/TKANINY/59/1/default/1/f_at_169_44/1

 

http://www.tinagivens.com/

 

 

 

 

Parson Gray pod tym pseudonimem kryje się David Butler, mąż projektantki tkanin Amy Butler. Jako grafik pracował dla takich marek jak Cirque du Soleil, Timberland, Hollister, Warner Brothers, Rolling Stone i Ralph Lauren.

David dzięki żonie, dobrze zna przemysł tekstylny, obserwuje jej pracę i wspiera ją od wielu lat. W którymś momencie postanowił wyrazić siebie także w tej dziedzinie i stworzyć swoją kolekcję nadruków na tkaniny. Obserwował proces tworzenia kolekcji przez Amy, która zawsze tworząc je myślała o tym, co sama chciałaby znaleźć na rynku tkanin. Nie było to jednak w jego przypadku tak oczywiste, więc długo zbierał pomysły i inspiracje.

Jego kolekcje dla Free Spirit są nowym głosem, kierowanym głównie do mężczyzn, także z poza branży szycia i quiltu. Ma jednak nadzieję, że spodobają się także paniom i stałym odbiorcom tej marki. 

ZOBACZ MATERIAŁY PARSON GRAY DOSTĘPNE W NASZYM SKLEPIE https://color-mercado.pl/pl/c/TKANINY/59/1/default/1/f_at_169_37/1

 

http://www.parsongray.com/

 

 

 

 

Tim Holtz od 17 lat projektuje przedmioty dla branży papierniczej i DIY. Tworzy własne linie produktów dla takich marek jak Ranger, Advantus, Stampers Anonymous, Sizzix, Tonic Studios. Kiedy podjął współpracę z Westminster Fibres/Coats jego unikalny styl został przeniesiony także i na tkaniny. 

Lubi podróżować po świecie i dzielić się swoją techniką, projektowymi pomysłami, inspiracjami i kreatywnością.

Uważa, że zamiast spędzać życie na poszukiwaniu samego siebie, dużo lepiej jest spędzić je na tworzeniu siebie :-)

ZOBACZ MATERIAŁY TIMA DOSTĘPNE W NASZYM SKLEPIE https://color-mercado.pl/pl/c/TKANINY/59/1/default/1/f_at_169_38/1

 

 

 http://timholtz.com/meet-the-team/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Erin Mc Morris dorastała w Northwest Ohio, w otoczeniu tkanin, quiltów i sztuki, więc od zawsze wiedziała, że to czym chce się z życiu zająć jest tworzenie sztuki. Ukończyła projektowanie graficzne na uniwersytecie w Cincinnati. Następnie postanowiła połączyć swoją miłość do tkanin i sztuki i rozpoczęła studia w Fashion Institute of Technology w Nowym Yorku. Obecnie mieszka i tworzy w Portland.

Jej projekty można określić jako nowoczesne, śmiałe, kolorowe i zabawne.

Zaprojektowane przez nią wzory pojawiły się na wielu produktach (pościelach, odzieży damskiej i dziecięcej, wyrobach z papieru i ręcznikach) renomowanych i znanych na całym świecie marek: Jo-Ann Stores, Lands’ End, Target, Macy’s, The Children’s Place, Ann Taylor, oraz GapKids.

ZOBACZ MATERIAŁY ERIN DOSTĘPNE W NASZYM SKLEPIE https://color-mercado.pl/pl/c/TKANINY/59/1/default/1/f_at_169_39/1

 


http://www.erinmc.com/

 

 

 

 

Joel Dewberry dorastał w domu, gdzie od najmłodszych lat zachęcano dzieci do wyrażania swojej osobowości poprzez działania artystyczne. Jego mama, znana artystka, pielęgnowała jego naturalne skłonności i wraz z mężem zachęcała syna do rozwijania talentu. 

W 2000 roku Joel skończył projektowanie graficzne na Brigham Young University, gdzie wiele czasu spędził w pracowni sitodruku. Po studiach zajął się budowaniem marki w Northwest. Po wielu latach doświadczeń projektowych w rożnych branżach, w tym również tekstylnej, postanowił stworzyć własna markę. W 2007 roku zakłada Eclectic Modern i projektuje własne tkaniny.

Jego styl można nazwać nowoczesnym i jednocześnie ponadczasowym. Docenia wartość klasyki, która nigdy nie wychodzi z mody. Klasyczne wzory są bazą, którą poddaje świeżej i nowoczesnej reinterpretacji. W ten sposób tworzy swój niepowtarzalny, eklektyczny styl.

Joel łączy rolę projektanta z życiem rodzinnym. Jest nie tylko mężem, ale i tatą piątki dzieci.

ZOBACZ MATERIAŁY JOEL'A DOSTĘPNE W NASZYM SKLEPIE https://color-mercado.pl/pl/c/TKANINY/59/1/default/1/f_at_169_40/1

 

http://www.joeldewberry.com/

 

 

 

Studio KM ma swoją siedzibę w centrum Londynu. Reprezentuje kreatywne i innowacyjne podejście do projektowania tkanin. Tworzy unikalne wzory przeznaczone zarówno do quiltu, szycia, jak i dekoracji domu.

Inspirację czerpie ze starożytności. Kolekcje Studia KM są przepełnione historycznymi odniesieniami, oraz ręcznie malowanymi elementami. Cechuje je dbałość o najdrobniejsze szczegóły i niesamowite wyczucie koloru.

ZOBACZ MATERIAŁY STUDIA KM DOSTĘPNE W NASZYM SKLEPIE https://color-mercado.pl/pl/c/TKANINY/59/1/default/1/f_at_169_41/1

 

 

 

 

 

Victoria & Albert Museum to największe na świecie muzeum sztuki dekoracyjnej i projektowania. Zostało założone w 1852 roku i nazwane na cześć księcia Alberta i królowej Victorii. Mieści się w Londynie na powierzchni 12,5 akrów, podzielonych na 145 galerii, a w jego zbiorach jest ponad 4,5 miliona obiektów. Zbiory dokumentują 5000 lat sztuki dekoracyjnej, od starożytności do współczesności, z Europy, Ameryki Północnej, Azji i Afryki Północnej. 

Obok działalności muzealnej V&A prowadzi także działania komercyjne, sprzedając najlepsze projekty z dziedziny szeroko pojętego designu. Są to min. biżuteria, tkaniny, przedmioty wyposażenia wnętrz, książki, ubrania i wiele innych. 

ZOBACZ MATERIAŁY V&A MUSEUM DOSTĘPNE W NASZYM SKLEPIE https://color-mercado.pl/pl/c/TKANINY/59/1/default/1/f_at_169_42/1

https://www.vam.ac.uk/

 

 

 

Tula Pink ukończyła szkołę artystyczna w Los Angeles, na wydziale projektowania graficznego i ilustracji. Po studiach krótko pracowała w muzeum w Kaliforni. Praca ta okazała się dla niej jednak zbyt nużąca, więc ścieżki Tuli skręciły w stronę przemysłu muzycznego. Po kilku latach postanowiła wyruszyć w podróż w poszukiwaniu nowego domu. Plan był taki, by przenieść się tak daleko na wschód, jak tylko się da nie wynajmując łodzi. Gdzieś w połowie drogi skończyły się jej pieniądze na paliwo i tak została w małym miasteczku nieopodal Kansas City ;-)

Jej główną działalnością stało się projektowanie nadruków na tkaniny i szycie. W jej projektach można dostrzec czarne poczucie humoru. Ma też talent do umieszczania postaci zwierząt w najbardziej zaskakujących miejscach, oczywiście chodzi tu o nadruk na tkaninie. Śmiało posługuje się wyrafinowaną i intensywną kolorystyką. Jest zwolennikiem zasady "więcej znaczy więcej" w projektowaniu, w myśl której detali, koloru, wzoru nigdy nie jest za dużo. Oprócz tego, że tworzy kolekcje tkanin dla Free Spirit, jest też co roku ambasadorką marki Bernina i pisze książki o szyciu i quilcie.

ZOBACZ MATERIAŁY TULI DOSTĘPNE W NASZYM SKLEPIE https://color-mercado.pl/pl/c/TKANINY/59/1/default/1/f_at_169_43/1

 

 http://www.tulapink.com/

 

 

Tanya Whelan swoją pasję do szycia dzięki mamie odkryła już w dzieciństwie. Kiedy urodziła trzecie dziecko stworzyła linię dziecięcych czapek i kocyków, które były sprzedawane w sklepach na wschodnim i zachodnim wybrzeży USA. Poszukiwania odpowiednich tkanin do jej projektów ostatecznie doprowadziły ją do stworzenia sklepu z tkaninami Flapper Girl Fabrics. Jej sklep został doceniony przez miesięczniki Country Living, Romantic Homes i Good Housekeeping. 

Celem Tanyi jest wprowadzenie wzorów z przeszłości do współczesnego quiltu, szycia i dekorowania przestrzeni. Ta myśl przyświecała jej przy tworzeniu firmy projektującej Grand Revival, oraz przy projektowaniu kolekcji tkanin dla marki Free Spirit. Jej styl cechuje elegancja właściwa stylowi vintage. Interpretuje go w świeży i nowoczesny sposób.

Skończyła studia filozoficzne. Mieszka z mężem i trójką dzieci w historycznym mieście Norfolk w Virginii, w domu z 1913 roku. Każdej soboty można ją spotkać w lokalnym antykwariacie, gdzie poszukuje nie tylko inspiracji, ale i przedmiotów z duszą. 

ZOBACZ MATERIAŁY TANYI DOSTĘPNE W NASZYM SKLEPIE https://color-mercado.pl/pl/c/TKANINY/59/1/default/1/f_at_169_46/1

 

 

http://www.grandrevivaldesign.com/  

 

 

 

 

 

 

David Walker jak większość artystów rysuje i maluje całe życie. Już jako dziecko nie rozstawał się ze szkicownikiem i tak zostało po dziś.

Po ukończeniu studiów na uniwersytecie w Kansas, został dyrektorem artystycznym w Hallmark w Kansas City. Choć jak podkreśla doświadczenie to było bardzo cenne, w którymś momencie postanowił rozpocząć pracę na własny rachunek. Początek nie był łatwy, ale David wreszcie robił dokładnie to co kochał, więc postanowił się nie poddawać. 

Obecnie pracuje w swoim studiu w Chapel Hill, w Karolinie Północnej. Tworzy różne produkty, począwszy od książek dla najmłodszych, poprzez artykuły papiernicze, do tkanin. Projektuje głównie dla dzieci, a inspiracją dla niego są dwie córeczki.

David uważa się za szczęściarza, ponieważ spełniły się jego marzenia, kocha to co robi, robi to co kocha i żyje z tego.

ZOBACZ MATERIAŁY DAVID'A DOSTĘPNE W NASZYM SKLEPIE https://color-mercado.pl/pl/c/TKANINY/59/1/default/1/f_at_169_48/1

 

http://www.davidwalkerstudios.com/

 

 

 

 

Nel Whatmore od wielu lat tworzy prace pastelami. Lubi ich żywe kolory i efekty jakie może dzięki ich użyciu osiągnąć. Wibrujące kolory i naturalne formy przyniosły jej wielu fanów na całym świecie. 

Po ukończeniu studiów jej prace opublikował słynny brytyjski Washington Green. Wkrótce prace Nel pojawiły się także na produktach znanych marek, min. Royal Worcester i Pimpernel. Była trzykrotnie nominowana do nagrody Best Published Artist w Wielkiej Brytanii. Często pojawia się także w Brytyjskiej telewizji, przeważnie w Richard and Judy’s Celebrity Art Club.

Styl Nel to eklektyczna mieszanka nowego ze starym. W jej domu sztuka współczesna sąsiaduje ze starymi przedmiotami i pamiątkami rodzinnymi. Jej korzenie spowodowały, że szczególną miłością artystka darzy projektowanie tkanin.

Kilka late temu artystka została zaproszona jako wystawca do słynnego Chelsea Flower Show w Londynie. Tam miała zaszczyt spotkania Księcia Walii i Księżnej Kornwalii podczas królewskiej gali poprzedzającej wystawę.

ZOBACZ MATERIAŁY NEL DOSTĘPNE W NASZYM SKLEPIE https://color-mercado.pl/pl/c/TKANINY/59/1/default/1/f_at_169_49/1

http://nelwhatmore.blogspot.com/

 

 

 

Jenean Morrison jest malarką i projektantką. Oprócz kolekcji tkanin dla Free Spirit tworzy  projekty graficzne dla takich firm jak Fisher-Price, Sigg i Gelaskins. Jej obrazy można oglądać w wielu galeriach, znajdują się też w prywatnych kolekcjach i ozdabiają wnętrza min. hoteli Mirage, Aria i Bellagio w Las Vegas. 

Lubi pracować w różnych stylach, przy użyciu różnych technik. Jednego dnia maluje obraz, drugiego siada przy komputerze i projektuje wzór. Uważa, że ten system pracy pozwala jej zachować świeże podejście do wszystkiego co tworzy.

Jest autorką wzorów do popularnych kolorowanek dla dorosłych Flower Designs Coloring Book, które przez wiele tygodni były jednym z bestsellerów Amazona. Cztery z jej książek zostały tez wydane we Francji, Włoszech i Brazylii. Kolorowanka Flower Designs pojawiła się także na rynku japońskim, a wkrótce powinna być dostępna także w Polsce, Czechach, Słowacji i Turcji.

Kocha swoją pracę, dlatego większość czasu spędza w swoim studiu w Memphis w stanie Tennessee, gdzie mieszka.

ZOBACZ MATERIAŁY JENEAN DOSTĘPNE W NASZYM SKLEPIE https://color-mercado.pl/pl/c/TKANINY/59/1/default/1/f_at_169_50/1

http://jeneanmorrison.net/

 

 

 

 

 

Snow Leopard Designs to studio mieszczące się w Londynie. Znakiem rozpoznawczym projektów, które z niego wychodzą jest niesamowita mieszanka i połączenie odległej przeszłości z teraźniejszością.

Specjalizuje się w projektowaniu kolekcji inspirowanych dalekimi krajami i minionymi kulturami. Ma przepastne archiwum sztuki z całego świata. Znajdują się tam: XIX-wieczne francuskie i angielskie ornamenty kwiatowe używane na tapetach, czy w malarstwie, malowidła z Chin i Tybetu, obrazy i rysunki wielkich japońskich mistrzów (Hokusai, Hiroshige i Kuniyoshi), XIX-wieczne ilustracje botaniczne tworzone przez wiktoriańskich poszukiwaczy i odkrywców roślin, tkaniny i dywany z Bliskiego Wschodu, i wiele innych. 

Mając tak bogate źródła inspiracji studio tworzy wyjątkowe kolekcje wzorów. Wszystkie są starannie i ręcznie malowane z dbałością o najmniejszy detal, a następnie barwione.

ZOBACZ MATERIAŁY SNOW LEOPARD DOSTĘPNE W NASZYM SKLEPIE https://color-mercado.pl/pl/c/TKANINY/59/1/default/1/f_at_169_53/1

 

 

Melissa White jest projektantem i malarką. Jej pracownia mieści się w Hastings na wybrzeżu Sussex w Anglii. Zajmuje się projektowaniem wzorów na tkaniny, malowaniem artystycznym ścian na zlecenie prywatnych klientów, oraz tworzeniem reprodukcji elżbietańskich wzorów.

Po ukończeniu studiów na wydziale historii sztuki Melissa dołączyła do zespołu David'a Cutmore'a, który zajmuje się renowacją i reprodukcjami do Muzeum Szekspira w Stratford. Do dziś efekt pracy artystki i całego zespołu codziennie oglądają setki zwiedzających. Melissa i David współpracują ze sobą przy wielu projektach dla elżbietańskich muzeów, oraz klientów prywatnych. Fascynuje ich nie tylko samo malarstwo tego okresu, ale także to jak przodkowie dekorowali wnętrza. W 2007 roku artystka dostaje grant na prowadzenie dalszych studiów nad sztuką dekoracyjną okresu elżbietańskiego.

Fascynacja epoką elżbietańską nie może pozostać obojętna dla jej artystycznych projektów. Charakteryzuje je niezwykłe wyczucie koloru, oraz specyficzna paleta barw. W wielu z nich widać nieomalże dosłowne odniesienia do tamtej epoki, inne nawiązują do niej w subtelniejszy sposób.

ZOBACZ MATERIAŁY MELISSY DOSTĘPNE W NASZYM SKLEPIE https://color-mercado.pl/pl/c/TKANINY/59/1/default/1/f_at_169_55/1

http://www.melissawhite.co.uk/

 

 

 

 

Keffe Fassett przez ostatnie 50 lat promuje rzemiosło i zachęca ludzi do wyrażania własnej kreatywności w rękodziele. Urodził się w 1937 roku w San Francisco, ale całe jego dorosłe życie i twórczość są związane z Anglią.

Jego przygoda z tekstyliami zaczyna się, gdy wybiera się ze swoim przyjacielem, projektantem mody Bill'em Gibb'em, do szkockiej wytwórni wełny. Tam zachwyca się nie tylko szkockimi krajobrazami, ale i ferią barw wełnianych motków. Kupuje 20 z nich i w pociągu, w drodze powrotnej do Londyn kolega uczy go dziergania na drutach. Jego pierwszy dziergany projekt ukazuje się w 1967 roku w brytyjskim Vogue. To owocuje współpracą z marką Missoni, dla której projektuje wzory na dzianiny. Jego ubrania nosiły min.: Barbara Streisland, Lauren Bacall, John Schlesinger, Alli McGraw, Irene Worth, Schirley MacLaine, Alan Bergman i Księżniczka Kentu.

Na początku lat 80-tych Kaffe spotka Stephen'a Sheard'a z Rowan Yarns w Yorkshire. Od tego czasu współpracuje z Rowan Yarns i Rowan, tworząc zestawy włóczek, projekty ubrań, patchworki i nadruki na tkaniny. Przyczynił się także do powstania magazyny Rowan, który od ponad 30 lat sprzedawany jest na całym świecie. Jego pierwsza książka z wzorami ręcznie dzierganych ubrań ukazuje się w 1985 roku i już w pierwszych dniach sprzedaje się w rekordowej ilości 40 tyś. egzemplarzy w USA i UK.

Projektuje także dla Christopher Farr Handmade Rugs i Marks & Spencer, oraz Northern Ballet Theatre. Jego gobeliny ozdabiają min. liniowiec Sea Princess, elżbietański dom w Yorkshire, wnętrza The Edinburgh Tapestry Weaving Company. Mozaikę jego autorstwa możemy zobaczyć na wejściu do teatru Ojai w Kalifornii.

Od 1994 roku artysta występuje w telewizyjnych programach (BBC, Chanel4) i radiu (Radio4) popularyzując rękodzieło. Na przestrzeni lat bierze udział w niezliczonych wystawach indywidualnych na całym świecie i zawsze przyciąga do galerii i muzeów rekordową ilość zwiedzających.

ZOBACZ MATERIAŁY KAFFE DOSTĘPNE W NASZYM SKLEPIE https://color-mercado.pl/pl/c/TKANINY/59/1/default/1/f_at_169_56/1

 

http://www.kaffefassett.com/Home.html

 

 

 

 

 

Verna Mosquera już w dzieciństwie ujawnia swój talent i kreatywność malując portrety swoich pluszaków, oraz szyjąc małe skarby dla szkolnych koleżanek. Jako 16-latka rozpoczyna studia w California State University, Hayward. W wieku 25 lat postanawia przenieść się w rodzinne strony ojca do Mentevideo w Urugwaju. Uczy się hiszpańskiego i  podejmuje pracę jako nauczyciel konwersacji w języku angielskim. Wolny czas spędza z rodziną,  ciotki uczą ją robić na drutach i opowiadają  rodzinne historie.

Podczas pobytu w Urugwaju Verna poznaje swojego przyszłego męża Miguela. Razem ruszają w podróż po Europie. Mieszkają min. we Florencji, gdzie rozkwita kreatywność artystki. Uczestniczy w programie dla artystów, który umożliwia jej spędzanie kilku godzin tygodniowo w pracowniach lokalnych artystów i rzemieślników, od których może się uczyć.

W 1996 roku Verna wraz z mężem przenosi się do Kaliforni. Zapisuje się na kurs quiltu w lokalnym sklepie, gdzie po jakimś czasie z ucznia przeradza się w nauczyciela. W 2004 roku zakłada własną firmę The Vintage Spool's, a już jesienią tego samego roku projektuje swoją pierwszą kolekcje tkanin dla Free Spirit.

Verna cieszy się, że sukces zawodowy udało jej się połączyć z udanym życiem rodzinnym. Ma dwóch synów, więc żongluje swoim czasem dzieląc go pomiędzy firmą a rodziną. Na co dzień pracuje w swoim domowym studiu w Danville w Kalifornii.

ZOBACZ MATERIAŁY VERNY DOSTĘPNE W NASZYM SKLEPIE https://color-mercado.pl/pl/c/TKANINY/59/1/default/1/f_at_169_59/1

 

http://www.thevintagespool.com/welcome/

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl