Producenci materiałów

CENIMY TWÓJ CZAS I SERCE, KTÓRE WKŁADASZ W SZYCIE,

DLATEGO OFERUJEMY CI NAJLEPSZE MATERIAŁY NA ŚWIECIE!

 

Nasze materiały pochodzą od renomowanych, znanych od wielu lat na całym świecie producentów.

Wzory są tworzone przez uznanych i cenionych projektantów.

To czyni je nie tylko wyjątkowymi, ale gwarantuje ich najwyższą jakość.

 

Wybierając nasze materiały masz pewność, że rzeczy z nich uszyte pozostaną piękne przez wiele lat.

Materiał podczas użytkowania i konserwacji zachowuje swoje właściwości, nie kulkuje się, nie kurczy i nie rozciąga.

Ponad to wzory nie tracą na intensywności nawet przy wielu praniach.

 

 

 

Free Spirit to marka z bogatą tradycją, rozpoznawana na całym świecie. Swoje tkaniny i dzianiny sprzedaje w ponad 30 krajach na wszystkich kontynentach. Długoletnie doświadczenie w produkcji tekstyliów i wieloletnia obecność na światowych rynkach gwarantują najwyższą jakość oferowanych materiałów.

Free Spirit skupia czołowych projektantów tkanin z USA i Wielkiej Brytanii. Oferuje różnorodne wzory i bogatą paletę kolorów. Wysoką jakość i niepowtarzalne wzornictwo pokochały osoby szyjące patchworki i quilty na całym świecie. Materiały Free Spirit przeznaczone są także do szycia ubrań i akcesoriów, oraz wszelkich dekoracji do domu. Ponad to tkaniny Home Decor mogą służyć do działań tapicerskich.

Free Spirit to nie tylko producent tekstyliów, to społeczność projektantów i pasjonatów szycia, która dzieli się swoją kreatywnością, inspirując innych do wyrażania swojej osobowości i radości z twórczego działania.

 

 

 

 

 

 

Rowan to firma z kilkudziesięcioletnią tradycją. Jest znana miłośnikom szycia, a przede wszystkim quiltu na całym świecie. Doceniają nie tylko jej bogate wzornictwo, ale przede wszystkim najwyższą jakość jaką gwarantuje ten producent. Podobnie jak Free Spirit, marka Rowan sprzedaje swoje materiały w ponad 30 krajach na wszystkich kontynentach. 

Rowan to symbol wyrafinowania. Wzory są ponadczasowe, ponieważ często odnoszą się do klasyki, interpretowanej w świeży i nowoczesny sposób. Unikalny design w połączeniu z najwyższą jakością przyniosły marce uznanie i uczyniły z niej światowego lidera w produkcji tekstyliów. Oprócz wielu projektantów z którymi współpracuje, marka Rowan jest wyłącznym producentem tkanin Kaffe Fassett, Brandon Mably i Philip Jacobs.

Materiały Rowan są idealne dla osób szyjących patchworki i quilty, ale można ich użyć do wielu innych działań, jak np: szycie ubrań, akcesoriów, oraz dekoracji do wnętrz.

 

 

 

 

 

 

Historia Coats zaczyna się w połowie XVIII w. w mieście Paisley w Szkocji. Miasto to słynęło wówczas z reprodukcji indyjskich szali. Choć były to w zasadzie podróbki, do ich produkcji niezbędny był jedwab. Kiedy w skutek przystąpienia przez Wielką Brytanię do wojny z Francją zaczyna brakować wielu produktów, w tym także jedwabiu, dwaj młodzi bracia James i Patric Clark tworzą alternatywę. Wymyślili oni metodę skręcenia ze sobą bawełnianej przędzy. Powstała nić silna i gładka jak jedwab, którą tkacze z Paisley mogli zastąpić jedwab. Nić okazała się na tyle mocna, że mogła zastąpić także te lniane i jedwabne w szyciu ręcznym. W 1918 roku bracia Clark wprowadzają na rynek pierwsze nici bawełniane. W 1817 roku otwierają swój własny młyn, a wkrótce potem zaczynają nawijać nici na drewniane szpulki, w sposób jaki znamy dzisiaj.

Pod wrażeniem sukcesów młyna Clarków był inny tkacz z Paisley, James Coats. W 1826 roku otwiera swój młyn. Jego dzieło kontynuują  dwaj synowie James i Peter, którzy w 1830 tworzą firmę J.P.Coats. Początkowo firma specjalizuje się w niciach do szycia i szydełkowania. XIX w. przyniósł rewolucję przemysłową, która miała ogromny wpływ na przemysł tkacki, w tym także na młyny Clarków i Coatsów. Obie firmy zaczynają swoją ekspansję w Ameryce. The Clark Thread Comapany otwiera swoją pierwszą fabrykę w 1866 roku w Newark, w New Jersey. w tym samym czasie J&P Coats startuje z produkcją w Pawtucket. W 1896 roku obie firmy łączą się w jedną, ale zachowują swoje nazwy. Podbijają kolejne światowe rynki i wreszcie w 1952 zmieniają nazwę na Coats & Clark Inc.

Dziś Coats jest nie tylko firmą z najdłuższą i jakże imponującą historią, ale światowym liderem na rynku nici, włóczek, zamków błyskawicznych, a także materiałów. Skupia światowe marki, min.: Anchor (nici do szydełkowania, haftowania), Coats Cotton Thread i dual Duty XP Thread (nici do szycia ręcznego i maszynowego), Coats Zippers (zamki błyskawiczne), Free Spirit i Rowan (materiały).

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl