Najczęściej zadawane pytania

Co to jest FQ?

FQ to Fat Quarter, czyli tłusta ćwiartka :-)

Jest to 1/4 metra bieżącego, co oznacza, że w większości przypadków jest to materiał większy niż 50cm x 50cm.

Dokładne wymiary ćwiartek zależne są od szerokości poszczególnych materiałów.

Zachęcamy do sprawdzania szerokości materiału w opisie pod każdym z nich, a także do zapoznania się z przelicznikiem ćwiartek, który prezentujemy poniżej.

Aby zamówić metr bieżący materiału należy wpisać w koszyku 4 FQ.

Aby zamówić np. 5 metrów bieżących materiału należy wpisać 20 FQ. Materiał wysyłamy w całości, nie tniemy go na ćwiartki.   

 

Przelicznik FQ - metr bieżący materiału dla materiału o szerokości 110 cm:

 

1 FQ = 0,25 mb = 55 cm x 50 cm (szer. x dł.)

2 FQ = 0,5 mb = 110 cm x 50 cm (szer. x dł.)

3 FQ = 0,75 mb = 110 cm x 75 cm (szer. x dł.)

4 FQ = 1 mb = 110 cm x 100 cm (szer. x dł.)

5 FQ = 1,25 mb = 110 cm x 125 cm (szer. x dł.)

6 FQ = 1,5 mb = 110 cm x 150 cm (szer. x dł.)

7 FQ = 1,75 mb = 110 cm x 175 cm (szer. x dł.)

8 FQ = 2 mb = 110 cm x 200 cm (szer. x dł.)

9 FQ = 2,25 mb = 110 cm x 225 cm (szer. x dł.)

10 FQ = 2,5 mb = 110 cm x 250 cm (szer. x dł.)

 

Jak zachowują się materiały podczas użytkowania?

Materiały, które oferujemy pochodzą od renomowanych, znanych na całym świecie producentów. Ich długoletnie doświadczenie i obecność na wielu rynkach są najlepszą gwarancją najwyższej jakości.

Materiały zachowują swoje właściwości nawet podczas długiego użytkowania i wielokrotnej konserwacji. Nie kulkują się, nie rozciągają, ani nie kurczą. Dotyczy to także wzorów na materiałach. Nawet po wielu praniach nie tracą one na intensywności i uroku.

Wybierając nasze materiały masz pewność, że rzeczy z nich uszyte będą Ci służyć i cieszyć oko przez wiele lat.

Przeczytaj więcej o projektantach https://color-mercado.pl/pl/i/Projektanci-tkanin/29 i producentach https://color-mercado.pl/pl/i/Producenci-tkanin/32 materiałow, które oferujemy w sklepie.

 

Do czego nadają się poszczególne grupy materiałów?

Zobacz nasze wskazówki i propozycje https://color-mercado.pl/pl/i/Co-uszyjesz-z-naszych-materialow/36

Po więcej inspiracji zapraszamy na nasz profil na Pintereście https://pl.pinterest.com/colormercado/, Facebook'u https://www.facebook.com/colormercado/ i Instagramie https://www.instagram.com/color_mercado/

Jeśli masz wątpliwości, który materiał wybrać do swojego projektu- skontaktuj się z nami mailowo (color-mercado@color-mercado.pl), telefonicznie (+48 601 323 109), za pośrednictwem formularza kontaktowego (https://color-mercado.pl/pl/contact), lub messengera dostępnego na stronie sklepu.

 

Które materiały nadają się do obijania mebli tapicerowanych?

Do działań tapicerskich producent rekomenduje tkaniny Home Decor https://color-mercado.pl/pl/c/obiciowe-Home-Decor/70/1 Ich gramatura to ok. od 229 g/m2 do 279 g/m2. Są one grubsze i bardziej wytrzymałe na naprężenia wynikające z tapicerowania.

 

Czy konieczna jest dekatyzacja materiałów przed przystąpieniem do szycia?

Wraz z producentem zalecamy dekatyzację materiałów przed ich użyciem.

Jeśli szyjesz większe rzeczy, w których nie jest istotna ogromna precyzja, możesz pominąć proces dekatyzacji, jednak wszędzie tam gdzie liczy się duża precyzja, spasowanie np. w przy szyciu patchworków dekatyzacja jest koniecznością, by projekt był udany.

 

Czy zdjęcia oddają rzeczywiste kolory i wielkość wzoru na materiałach?

W naszym sklepie prezentujemy zdjęcia pochodzące od producentów. Sądzimy, że wiernie oddają kolory i detale danego materiału. Miej jednak na uwadze to, że kolory w dużej mierze zależą od ustawień monitora Twojego komputera, tabletu, czy ekranu telefonu.

Jeśli masz wątpliwości, co do wielkości wzoru na tkaninie, czy jej koloru, prosimy o kontakt- postaramy się je rozwiać :-)  

(e-mail: color-mercado@color-mercado.pl, tel.: +48 601 323 109, lub skorzystaj z messengera dostępnego na naszej stronie, czy formularza kontaktowego https://color-mercado.pl/pl/contact)

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl